مائده ، عزیزم! میدونم که امروز بعدازظهر وسط کتابخونه بغض کردی و داشت اشکات می ریخت که آب خوردی ، بغض رو قورت دادی ، چندتا نفس عمیق کشیدی و سعی کردی چیزایی که از مدیتیشن یاد گرفتی رو اجرا کنی.از خداوند خواستی کمکت کنه دیگه این مسئله تو فکرت نیاد و کرد! و کمک کرد! 

اومدی خونه ؛ دوباره اون مسئله! دوباره بغض! اینبار سریع تر خودت رو جمع و جور میکنیخودت رو بغل میگیری و دلداری میدی. 

عزیزم اما به این فکر کن که چقدر تجربه ست پشت هر اتفاق. به این فکر کن که چقدر درس هست. چقدر شناخت و بزرگ شدن هست.

میدونم. میدونم. آره معلومه که سخته.آسون مال قصه هاست دخترکی.

من بلدنیستم مقابل به مثل کنم . بلد نیستم سرد شم و دلیلشو نگم . بلد نیستم حرف نزنم. بلد نیستم نادیده بگیرم. بلد نیستم بد شم. بلدنیستم حق ندم و بک جانبه داوری و قضاوت کنم. خوب بود اگه یکم بد بودن رو بلد بودم. نامرد بودن رو بلد بودم. فراموش کردن رو بلد بودم. کاش حافظه م قوی نبود. کاش همه حرف ها و اتفاق ها یادم نمیموند. 

اما عزیزم ؛ تو مائده ای! تو من رو داری! ما باهم یه تیم قوی هستیم ،

"باهم ، پشت ما کوهه ، نمی ترسیم ، نمی لرزیم ، نمی بازیم"

آدم معتقدی نیستم اما خدارو خیلی احساس میکنم این روزها. هروقت با تموم وجودم ازش میخوام به یاریم بیاد ، میاد و دلم قرص و محکم میشه. 

خدایا به خاطر همه دوستای خوب و درجه یکی که دارم ، به خاطر خونوادم که هوامو دارن ، به خاطر آرامشم ، به خاطر قوه ی تفکر ، به خاطر اینکه سالمم و نیازی نیست دیگه قرص بخورم ، به خاطر اینکه فرصت زندگی کردن دارم ، به خاطر اینکه میتونم مفید باشم و کارای بزرگ انجام بدم ، به خاطر اینکه قوی ام ، به خاطر اینکه دوباره یادم انداختی میشه به قدرت های فرابشری ایمان داشت و به خاطر خودت ، شکر.

من آدم هارو خیلی دوست دارم. واقعا میگم. آدم هارو و گیاهان رو و حیوانات و ستاره ها و کهکشان ها و ماه و خورشید و زمین و  همه و همه رو دوست دارم. قلبا احساس میکنم کائنات یا هرچی بنیادش از عشقه و یک عشق لایتناهیه که حال مارو خوب میکنه .

راستی من یه دفترچه برداشتم و هرشب یک یا دوبیتی حفظ میکنم و باید بگم دارم عاشق ادبیات میشم و چطور این همه لطافت رو رها کرده بودم این مدت و اینقدر مکانیکی باهاش برخورد میکردم!برام مهم نیست درصد ادبیات جمعه م هرچقدر که بشه .همین که حالم رو دگرگون میکنه و به پرواز درمیاره کافیه.

یک بیت از دفترم براتون بخونم:

"از لبت زنده گشت جان هما / و من الما کل شی حی"

شب به خیر عزیزم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانیال ممتحنی دانلود آهنگ و فیلم , سریال قهوه گانودرما دورکن اقساطی دل نوشته های عاشقانه بارداری در این وب عدد 111 تا 99999 را مورد برسی قرار داده ایم که بدانید چرا 0000 برای یک بار Maria